«В інноваціях нинішньої вступної кампанії абітурієнтам розібратися буде складно»

Нововведення нинішньої вступної кампанії, покликані спростити життя абітурієнтам, для багатьох із них додали лише зайвого клопоту і непорозумінь. Щоб розібратися в усіх тонкощах, спеціалісти радять звертатися за допомогою до на­вчального закладу, в якому майбутній студент планує навчатися.

— Останні дві вступні кампанії були переповнені нововведеннями, — говорить перший проректор ЧНУ, кан­дидат історичних наук, професор Василь Мойсієнко.

— Це зумовлено, по-перше, пошуком прийнятної системи відбору абіту­рієнтів. По-друге, нинішня кампанія спрямована на створення умов для навчання молоді у своєму реґіоні, у навчальному закладі, який розташо­ваний якомога ближче до школи, яку абітурієнти закінчили. Тому цього року використовується і сільський коефіцієнт, і реґіональний. Третій аспект кампанії — це створення умов для вступу на природничі та технічні спеціальності. Для цього теж встановлюється додат­ковий коефіцієнт для тих спеціальностей, які потрібні економіці України.

Для того, щоб допомогти абітурієнтам, ще минуло­го року в нашому виші була започаткована практика створення консультативного центру. У ньому ми вста­новили чергування не тільки технічних працівників, але й досвідчених викладачів: доцентів, професорів, директорів. Консультації надаються кожній людині, яка звертається. Звернень досить багато. Ми працює­мо з 27 червня. На ранок 29-го в нас уже було близько 100 абітурієнтів, які цікавилися вступом та проце­дурою реєстрації. Як виявилося, багато абітурієнтів недостатньо обізнані, незважаючи на інформаційну роботу міністерства й управлінь. Крім того, існують певні проблеми в самій єдиній електронній базі. В повному обсязі не вирішено питання щодо реєстрації видачі атестатів, тому без неї абітурієнт не може ввести реквізит свого атестату.

Щодо самих абітурієнтів, то, за словами викла­дачів, рівень їхніх знань цього року нижчий, ніж попереднього. Це може внести свої зміни у вступну кампанію.

— У виграшній ситуації опинились абітурієнти, які минулого року не пройшли на держзамовлення, — про­довжує Василь Миколайович. Ті, які зараз на контракті можуть спробувати використати свої можливості для вступу на держзамовлення.

 

Джерело статті: черкаська газета «Нова доба»

ТОП новости

Вход

Меню пользователя